Klempířské práce jsou poslední nutnou součástí realizace střechy.

Hlavním cílem klempířských prací je zajištění dokonalého odvodu srážkové vody ze střechy a ochrana proti zatékání do stavby.

Na přání zákazníka Vám vyrobíme rozličné druhy ozdobných klempířských prvků a výrobků.

Provádíme tyto klempířské práce:

  • montáže okapů a svodů
  • výrobu a montáž úžlabí
  • lemování
  • oplechování komínů
  • montáž střešních výlezů
Zaujala Vás naše nabídka služeb? Kontaktujte nás

Pro klempířské práce používáme materiály:

Měď

Měď je nejdražší materiál, ze kterého se vyrábí klempířské výrobky a prvky. Nespornou výhodou je vysoká odolnost, měď nerezne. Prvky z mědi jsou prakticky nesmrtelné a nepotřebují žádné další ošetřování. Po čase se pouze změní jejich barva na modrozelený odstín.

Titanzinek

Titanzinek je také velice odolný materiál, který nerezne. Navíc nemění odstín jako měď. Výhodou je také nižší cena oproti mědi. Prvky z titanzinku mají životnost okolo 100 let a nepotřebují žádné ošetřování. Titanzinkové plechy a okapy nelákají zloděje jako měděné.

Hliník

Hliník také patří mezi odolné materiály využívané pro klempířské práce. Opět nerezne a díky nízké hmotnosti méně zatěžuje střechu. Hliníkové plechy mohou mít barevnou povrchovou úpravu a mají tak zajímavý vzhled.

Pozink

Pozinkovaný plech je nejlevnější varianta pro klempířské prvky. Nevýhodou je omezená životnost. Plechy a okapy je nutné pravidelně natírat v intervalu 2-5 let. Velkou výhodu je finančí nenáročnost.